piektdiena, 2013. gada 22. novembris

Kur mīt Tavs iekšējais ģēnijs?

Kur mīt tavs iekšējais ģēnijs.

 Ģēnijs (latīņu: genius) ir cilvēks ar augstu radošas apdāvinātības pakāpi, kas izpaužas inovatīvā, tas ir, pilnīgi jaunā, savdabīgā un oriģinālā darbībā, kurai ir vēsturiska nozīme cilvēku sabiedrības attīstībā.

Ģenialitāte bieži vien  tiek uzskatīta par izņēmumu, nevis par normu, caur to nogriežot mums mūsu iespējas, pieejas punktu uz savu personīgo ģenialitāti. Ejot cauri laikam, savai dzīvei, arī es pamanīju , kā sabiedrībā, sākot jau no skolas laikiem, ir  virzīts uz to, lai padarītu mūs emocionāli un garīgi „plakanus” vienādus, bezformīgus, tādus, kuri labi iederas un „kalpo” savai vienīgai profesijai, vienīgai virzībai un plūsmai,  faktiski, mūsu sabiedrība ir izslēgusi no sevis iespēju, ka mēs varam būt patiesas individualitātes. Tā vietā, tiek barota „plakana”  uztveres izpausmes forma, kur mēs diezgan nedomājot atkārtojam un kopējam, izslēdzot no sevis varbūtību, iespēju, ka patiesībā, tur dziļumā, katrā no mums mīt savs ģēnijs, sava unikalitāte.
Tomēr vide mēģina mums iestāstīt , ka mēs varam būt „individualitātes” ar apģērbu, kosmētikas un rotu palīdzību, kas, protams, nav nekas slikts, man patiesi patīk izpaust sevi arī šādā līmenī, bet vai tas ir izpausmes kalngals,  izpausmes „griesti” vai tiešām mūsu  radošums, dzirkstis un skaistums var būt ierobežots šajā līmenī, kopēšanas izpausmē, vai tam ir jābūt atkarīgam no citu noliktajām normām, nosacījumiem, virzībām...
Es nebūt nenoniecinu pašu izglītības sistēmu, vai audzināšanu, vai kāda vēlmi nebūt ģeniālam, es tikai  veidoju iekšēju dialogu, kurā piedalies arī tu lasītāj, varbūt manī ir slēptā vēlme, lai tu aizdomātos par savu unikalitāti un iespēju to atkal izpaust, bet šī vēlme nav uzbāzīga, drīzāk kaut kur fonā, klusi dzirkstoša.
Mani uzrunā  ģenialitāte, tā ir katrā no mums, kā savdabīga iespēja, izmantot to meistarību kopumu, ar kuru mēs jau esam nākuši šajā sabiedrībā, tikai vien, ja mēs izvēlēsimies paskatīties uz ģenialitāti caur savu prizmu, caur savu spēku, iedvesmu, iekšējo fokusu uz pasauli – saprotot, ka caur to ir iespējams iedvesmot savu iekšējo ģēniju, atmodināt, sapurināt un ļaut lai viņš sasparojās, ieviešas tavā dzīvē un ikdienā.
Iekšējā ģēnija atmoda var būt daudzpakāpju process, kur galvenais un visvārīgākais ir pieļaut domu, kas apstrīd citu iemācīto – apstrīdot to ilūziju, kas liek uzskatīt, ka ģenialitāte ir izņēmums, ieliekot savā apziņā  domu un nosacījumu, ka ģenialitāte tā ir norma.
Tikai tāpēc ka tu esi šeit – tu vari būt par ģēniju, tu vari izmantot savus iekšējos resursus lai radītu savu unikālo ģenialitātes izpausmi, savā profesija, hobijā, jau tagad sākot ar savas apziņas izpausmi, kura pieļauj, ka aiz „rāmjiem” ir vel interesantākā un komfortablākā dzīve, tā ir iespēju dzīve, vārti uz tavu personīgo „Ēdenes dārzu” kurā  ir tevis radītie nosacījumi, kuri patiesi strādā priekš tevis. Ģenialitātei nav jābūt tikai garīgai, tā var būt fiziska, materiāla izpausme.
Šajā mirklī, kad apzinies savu iekšējo ģenialitāti  tu vari ķerties klāt pie savas dzīves radīšanas, atjaunojot  veselīgu pašvērtējumu un veselīgu vērtības apzināšanos, kas ir ļoti attālināta no egoisma, jo apzinoties savu vērtību tu nepazemini citu vērtību, tu pieļauj, ka tava vērtība un veselīgs pašvērtējums ir tava iekšēja miera un līdzsvara, aktivitātes spogulis, gluži, kā laterna tā izgaismo tavas dzīves soli, pa solim.
Atmodinot savu iekšējo ģenialitāti tu pēkšņi atceries un saproti, kā izmantot tos iemācītos resursus, ko tev mācīja „plakanā veidā” lai radītu no tiem savu unikalitāti, šī unikalitāte var būt gan uz iekšu vērsta- savā jūtu pasaules izpausmē, gan uz āru vērsta – radot krāšņumu, kaut vai ar to pašu apģērbu, rotām, kosmētiku, jebko, bet tas būs jau citā kvalitātē, caur to cauraudīsies tava veselīgā es izpausme, tava kreativitāte, kura būs iedvesmas avots citiem tava dzīvē, tā uzrunās viņu ģenialitāti un aktivēs to, tā radīs pārdomas, vibrāciju un impulsu, kas iekustinās ārējā sastinguma okeānu.
Es uzskatu, ka fokusējoties uz savu veselīgo ģenialitāti, ļaujot lai tā izpaužas, mēs visi kopumā, kā sabiedrība varam tikai augt, kļūt krāšņāki, tad varbūt arī atļauties izglītības un audzināšanas līmenī radīt pārmaiņas – caur savu  ģimeni, caur savu piemēru sniedzot impulsus arī bērniem, ka viņiem ir droši izpaust savu unikalitāti, ka šeit tam ir paredzēta vide un lauks, caur to sagaidot daudzus patīkamus impulsus un pārsteigumus, audzinot veselīgu sabiedrību, patiesā veselības izpratnē – emocionālās, jūtu un garīgā izpausmē.
Šobrīd tu varbūt domā, ka tagad tu esi visu nokavējis, bet tā tas nav, tava ģenialitāte tevi gaida, viņa tevi urdīja izlasīt šīs manas pārdomas, jo viņa patiesi vēlās izpausties, ceļš kā to izdarīt ir tavs un unikāls, bet varu ieteikt vērsties pie sava sargeņģeļa, garīgā pavadoņa un augstākā Es, aicinot lai viņš palīdz un sagatavo tev ceļu uz tavu patieso unikalitāti, uz tavu iekšējo ģēniju un to košumu, ko tas var ieviest tavā dzīvē.
Un tagad,  apskauj savu ģenialitāti! Esi tajā, izbaudi un dzīvo !

Vienmēr atceroties, ka Tev ir iespējas!

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru