svētdiena, 2015. gada 8. februāris

Mīlestības pasaule - Tu


Gribās parunāt par mīlestību, gan to, mīlestību , kas ir tevi un kas apkārt tev. Valentīn-diena ir tikai viens atgādinājums, kas liek, tam pievērsties, principā nav jau svarīgi vai šis atgādinājums ir veselīgs, vai neveselīgs, to var noteikt tikai tad, kad saproti, kādu rezultātu tas sniedz tieši tev,uz ko tas tevi iedvesmo.
Interesanti, ka varbūt tas, kas  radīts ar citu iemeslu man liek domāt par ko citu, gluži kā industrijas radītie svētki man liek domāt par mīlestību, par to mīlestības izpausto daļu, ko mēs veltam paši sev, katru dienu uzlūkojot sevi, pamostoties, esot savā realitātē.
Šeit savā realitātē jau ari dzimst mīlestība, tā uzplaukst, caur rūpēm par sevi, par savu Es - gan fiziski, gan garīgi aprūpēta personība ir spējīga kvalitatīvi uztvert mīlestību, sadraudzēties ar savu personīgo mīlestības brīnumu - esību un centru, mīlestību sevī.
Mīlestība, kas ir vērsta pret sevi nav pieprasoša, tā neliek sevi lauzt, tā neuzbrūk savai realitātei, tā izmisīgi neprasa lai to mīl, tā ir .. tā sniedz balstu, veselīgu, dzidru, brīvu balstu, kas ļauj tev kā personībai būt ar sevi,  arī esot starp citiem, tai skaitā arī mīļoto cilvēku.
Mīlestība pret sevi  ļauj tev nepazaudēt galvu mīlestībā pret citiem un tas ir labi,  jo veidojās līdzsvars, šajā līdzsvarā maigums, dziļums un sadarbība ieņem vajadzīgās pozīcijas, caur šo līdzsvaru tu vari pateikt Nē un nejusties aizskarta, ierobežota, apdraudēta, jo tu zini, ka Drīksti būt par sevi.
Zini, arī tie, kas ir ap tevi var būt par sevi  un tā ir labi,  tā ir mierīgi, tā ir kaislīgi - tā  ir daļa no dzīves.
Mēs visi mākam mīlēt, tā ir mūsu dabiskā spēja, tāpat kā spēja nīst, ja reiz to spēj, tad spēsi arī mīlēt, jo šeit  ir realitāte kurā spēlējās dažādas sajūtu un jūtu gammas, mīlestība gluži kā naids ir jūtas, tie ir stāvokļi caur kuriem parādam pret sevi kur gribam atrasties, ar ko sadarboties un kur uzplaukt, šie stāvokļi necīnās, drīzāk iekustina viens  otru un katra plašums rada savdabīgu neizpratni.
Būt par cilvēku ir interesanti un sarežģīti, jo tieši šie pretsaiti un savas personīgās izvēles tevi padara par unikalitāti, tava  personīgā Dvēseles bagāža tev sniedz impulsu, ko darīt, ko izvēlēties, kam pievērsties, no ka novērsties un kāpēc.
Mīlestība, ar visu plašo garšu un sajūtu gammu- mīlestība pret sevi, pret tuvajiem, pret mīļoto cilvēku un pasauli, ir tik daudz iespēju mīlēt un tikpat daudz iespēju nīst, katra unikālā izvēle ir ko gribās vairāk, kādu sajūtu tavs jūtu ķermenis un apziņa ir gatava izstarot un kurā dzīvot.
Katra darbība sniedz kādu impulsu, mīlestība pret sevi sniedz mīlestību pret savu pasauli, kas iekustina šo savdabīgo mīlestības ķēdi, tā palaižot to pasaulē - savā  unikālā dzīves laukā, izbaudot  savu mīlestības pasauli, kuru esi radījis ar savu izvēli - Mīlēt sevi.
Tāpēc šajā periodā, kad domāju, kāda apmācība būtu vislabākā, ko šajā mīlestības svētku laikā sniegt - sapratu, tā ir  mācība un prakse, kā sadraudzēties ar savu mīlestību, kā to lolot un pieņemt, kā atļaut sev mīlēt sevi.. un tad, jau ieslēgsies šī ķēdīte, gan līdzcilvēkos, gan no pasaules.


Ar Mīlestību sevī
Ilze Līkuma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru