otrdiena, 2015. gada 31. marts

15.Diena : Dabiskā dalīšanās un centrs

Dabiskā cilvēcīgā vēlme dalīties ar to, kas ir svarīgs un labs, tā ir vēlme ieviest skaidrību tajos aspektos, kuri ir apgūti, saprasti, izprasti līdz tādam līmenim, kas tev ir skaidrība un apskaidrība, dēļ šis dabiskās vēlmes mēs kā cilvēki mācamies. Šī dabiskā vēlme ari ir izraisījusi strīdus, karus un konfliktus - jo katrs kurš iegūst savu apskaidrību vēlas ar to dalīties, jo tā ir dabiskākā no vēlmēm, iedot otram to pašu, kas ir tev domāts un kas tev ir palīdzējis. Motivācija šeit var būt gan traumu un ego vadīta - lai tik iegūtu vel vienu ķeksīti, domu biedru, kas piekrīt tavai unikalitātei, bet tā arī var būt dabiskā  kopēšanas instinkta izpausme, kad cilvēks mācās kopējot, salīdzinot un izveidojot savu unikalitāti , no tā ko ir iemācījies.
 Abi šie varianti mijās, tiem pievienojās dažādas garīgās motivācijas, sirds vēlmes un vajadzības, vēlme dot un dalīties ir tas, kas palīdz būt par cilvēku, par to kas tu esi , tā nav jāiznīcina, vai jāizskauž, tā ir jāpieņem tevī pašā, jāpieņem , bet katru reizi jāizdomājas, kāpēc tu vēlies pateikt, vai paprasīt tieši šo un šādi, kas ir tava motivācija, cik spēcīga tā ir .. varbūt ir laiks uzdot šos jautājumus sev, nevis citiem, varbūt caur šo tu arī uzdod jautājumus sev?
Vēlme dalīties ir skaista, jo tā darbojās visums, bet vēlme uzspiest savu atklāsmi var būt dažādi motivēta un virzīta, nedomāju, ka kāda no tām ir slikta vai laba, bet ir ērtāk dzīvot savā uzskatu sistēmā, ja apzinās, ka dalīšanās neparedz automātisku sava viedokļa  glorificēšanu. Personībai ir gūti pieņemt to, ka citas personības veido vienlīdz piemērotas unikalitātes, kaut ari, šis unikalitātes ir  katra savā līmenī, tāpēc dalīšanās var palikt nesaprasta, vai pārprasta, bet ar to ir jārēķinās, ja izvēlies dalīties un dot. Šie tilti, ko tu veido , kad dalies ir daļa no pārējo tiltiem, apzinoties, ka šie tilti viens otru neizslēdz, bet gan ļauj tev ieraudzīt, kādu savu aspektu, unikalitāti, kādu varbūtību, kas tev var nozīmēt diezgan daudz, kaut ari, pieņemt, ka tā var nenozīmēt neko šajā brīdī - rada miera un to sajūtu, ko daudzi sauc par pieņemšanu, kaut arī,  pieņemšana šajā gadījumā neliek pārņemt otra viedokli un unikalitāti, drīzāk baudīt,  ka visumā ir tik daudz dažādu krāsu, kas veido tavas dzīves telpu - veido, bet neārda to, neizkropļo, jo tu dzīvo savas uzskatu sistēmas centrā un kodolā, tā tev nav jāmaina, ja to nevēlies. Es/Ego/prāts ar laiku sapratīs, ka šie dalīšanās "uzbrukumi" ir tikai bailes pazaudēt savu identitāti un Es, kas ar laiku atbrīvojās, kad saproti, ka netiec apdraudēts savā centrā un kodolā.

Centrs katram ir savs
33DienasManāKrāsaināDzīvē
Ilze Līkuma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru