otrdiena, 2015. gada 21. aprīlis

22.Diena: Vainas sajūta un sirdsapziņa

Ieradums justies vainīgam tā ir masveida sērga , kas tiek popularizēta kā laba un pareiza, kā ceļš lai atgrieztos uz savu patieso  sirdsapziņu, kaut arī, manuprāt, tas ir veids, kā nenokļūt savā sirdsapziņā un apzinātā stāvoklī, apzinātā dzīves plūsmā un izpausmē.
Vainas sajūta ir tāds slēpts instruments, ar kura palīdzību tev atņem iespēju baudīt savas izvēles augļus,padarot tos bezgaršīgus un neinteresantus, piepildot tos ar nelietojamu un smagu enerģiju. Vainas sajūta, kā instruments ir ticis izmantots jau izseni, bet es uzskatu, ka ja cilvēks nespēj būt empātisks, tad izjūtot vainu viņš kļūs vel vardarbīgāks, bet nu  jau slēptākā veidā un formā, kuru nomaskēs skaisti vardi, cēli mērķi - viņš klūts par dubulto varmāku, jo izpaudīs šo varmācību pret sevi un dalīsies ar šo vainas sajūtas kroni tālāk.
Ieklausoties pasaulē, es jūtu un redzu, kā visi jutās par kaut ko vainīgi-  par to, ko ir izdarījuši vai par to ko nav izdarījuši, vai par to ko taisās darīt. Principā atrast par ko justies vainīgam tas nav grūti, jo katrai labai lietai un darbam ir sava ēnas puse, bez ēnas nav gaismas, visā ir savs veselīgais "nepieņemamais" aspekts, caur  to var justies vainīgs bezgalīgi ilgi.
Sāk likties, ka nevar iziet no šī apburtā cikla, jo vainas sajūta ir jebkurā gadījumā, vienīgā un manuprāt ātrākā izvēle ir pieņemt savu vainas sajūtu, pieņemot ka arī tas, kā tu jūties nav slikti, caur to  tava vainas sajūta zaudēs tevis piedoto spēku, bet tu varēsi ieraudzīt, kur šo atgūto spēku ieguldīt, lai radītu ko piemērotāku, interesantāku un foršāku, tieši priekš tevis.
Vainas sajūta un sirdsapziņa nekad nav bijuši vienoti, bet viens otru enerģētiski baksta, palīdzot saprast ka sirdsapziņa tā ir spēja apzināties, katra notikuma, emocijas, jūtas, domas veselīgo vērtību, arī daļēji svarīgumu, kur turpretī vainas sajūta - liek noslēpt savu sirdsapziņu un veselīgo vērtību aiz kauna vairoga, tā padarot savas izvēles par nevērtīgām un tukšām.

Bez vainas Tu un Es
#33dienasManāKrāsaināDzīvē

Ilze Līkuma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru