trešdiena, 2015. gada 16. septembris

Dzīves pieturzīmes"Garīgie kompleksi"

Ir tik daudz runāts par kompleksiem, bet bieža parādība starp cilvēkiem ir arī garīgie kompleksi, prasti šie cilvēki, nemēģina ar savu garīgumu pārspēt sarunu biedrus, vai cilvēkus ar kuriem veido diskusijas. Cilvēki ar garīgajiem kompleksiem bieži vien klusē tad, kad būtu jārunā, bet kad runā, tad tas ir kā spēriens no skaidrām debesīm.
Garīgie kompleksi ir tikpat nevajadzīgi, kā fiziskie un materiālie kompleksi, bet arī, kalpo kā pieredzes, kā atslodzes pēc dzīvēm, kur šādi kompleksi nebija un nevarēja būt, atelpa, kuru gan var izmantot  daudz saudzīgāk, maigāk priekš sevis. Visās mācības ir sava "sāls" un šīs mācības sāls ir spēja novērtēt dziļumu, kas rodas, no spēciga fokusa, uz notikumiem, šie cilvēki uz pasauli skatās vairāk dziļumā, nekā plašumā un tā ir labi, ja tā tiek nolīdzsvarota ar piemērotiem atbalsta punktiem, kuri gan pašam cilvēkam var likties, kā traucēkļi un šķēršļi.

Svarīgi ir sadzīvot ar šiem garīgajiem kompleksiem, lai varētu priekš sevis izveidot dialogu un apzināties, cik lielā mērā tie ir draugi, bet kur gluži otrādāk kalpo kā ienaidnieki sev un savai pašaizaugsmei, plūsmai un viedokļu prezentācijai. 
Cilvēki ar garīgiem kompleksiem gūst "iedvesmas spērienu" no cilvēkiem, kuriem šie kompleksi nav, tie ir cilvēki, kuri  nešķiro ko runā, kāpēc runā - nedomājot par vārda segumu, bet gan mehāniski maļ savu citur padzirdēto gudrību un šiem cilvēkiem ir labi, jo viņi kalpo kā iedvesma garīgajiem kompleksētājiem, kā motivators, kurš palīdz neaizmigt savā garīgumā, bet kurš liek padalīties ar tām pārdomām, kas dzimst iekšējā alķīmijā. Galu galā, ari garīgie kompleksētāji kādā no realitātēm veido šādu iedvesmas spērienu :) 

Visums ir ļoti  vieds, bet cilvēki ir gudri - uztverot šo viedumu un veidojot interesantas kombinācijas, kuras motivē viens otru, lai rīkotos tālāk, lai ieviestu savu izvēlēto mācību savā dzīvē,  izveidotu saspēles ar citiem mācības dalībniekiem, apzinoties, ka abas mācības lomas ir nosacīti galējie punkti, kuri nekad nesaskarsies, jo traucās prom viens no otra, bet vienmēr motivēs rīkoties un saprast, ka patiesība ir kaut kur pa vidu, centrā, kurš gan katram ir savs.

Ilze Līkuma 

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru