piektdiena, 2015. gada 30. oktobris

Pārdomas par vainu

Atgriežoties pie pirmsākuma domas, par šo blogu, es viņu izveidoju ne dēļ tā lai jūs mācītu vai lai pievilinātu nākt pie sevis, es to radīju, lai padalītos ar savām domām, sajūtām, redzējumu, apzinoties, ka ir forši, ka vel ir kāds, kuram tas var noderēt, vai ar kuru mijiedarbojoties varu gūt sev  svarīgus un piemērotus impulsus. Gribās šo tīro sajūtu, kas ir kad saki ko domā un jūti, kad sajūti no otras puses līdzīgu tīru sajūtu - apzinies, ka esi netieši saistīs ar patiesiem cilvēkiem, kuri neslēpjās, lai izdzīvotu.
Ir radušās pārdomas, tieši par darba līmeni un to, kā tas mijiedarbojās ar privāto līmeni, ar ko arī vēlējos padalīties, ar šo iekšējo dialogu.
Dažreiz nākas iespringt un visu tevrt tikai caur darba prizmu, galu galā sīs iespringums rada nevajadzīgu kontroli vai ieradumu visu parvaldīt, fiksēt un redzēt, saprast un izprast, esot manā profesijā tas ieedās dzīves veidā un ar laiku tiek izjaukts dabiskais līdzsvars, starp privāto un cilvēcīgo līmeni un darba - garīgo līmeni. Šajā izjauktajā līdzsvarā nav produktivitātes, tas ir smagnējs un rada ilūziju, ka darbs ir smagnējs, grūts, nepavelkams, vai pārmērīgi velkams. Domāju, kā vienmēŗ ir runa par līdzsvaru, starp sevi un savu darbu, kaut arī šis darbs ir daļa no manas dzīves, ta nav visa mana dzīve. Kā jau katru gadu par to ļoti domāju, kad ņemu atvalinājumu,  iepriekš mani pavadija vainas sajūtas pieskaņa, kā nu visi tiks galā ( šo sajūtu es veiksmīgi apspiedu, kad lidoju "izrāvienā" ar varu un spēku nefokusējoties uz to ), ja nu kādam vajadzēs manu palīdzību, bet šogad, pēc veiksmīgā vainas apziņas seminaŗa, kurš ari man deva ļoti daudz vērtīgus impulsus ir palicis tikai pieradums, ka laikam, jau vajadzēja domāt tā.. bet es viņu piefiksēju un apzinos, ka nē. tas nav tas, ka es vēlos formēt savu domu gājienu un realitāti.
Kamēr iekšā ir vainas apziņa vai pieradums, tikmēr ir ļoti grūti dzīvot sev un savu paredzēto dzīvi  piemeŗotā apjomā, seminārā tieši par to runāju un jūtu, ka šie piemeri, kas nāk šajā periodā ir skaidri saprotami un uztverami.
Sajūta, ka fokusējos uz sevi ir tad kad ši vainas apziņa netraucē to izdarīt - tad var izrauties no pašradītajiem valgiem, lai ieviestu zināmu līdzsvaru  starp darbu un pirvāto dzīvi. Līdzsvara vajadzību neviens nav atcelis, bieži citiem redzu, ka netiek veltits laiks pirvātajam laukam tad arī darba lauks ir izmainīts, viņs nekļūst auglīgs un lietojams. Trakākais tajā visā ir tas, ka ir runa par  attieksmi, sajūtu, jo  arī  esot brīvdienās tu vari būt darbā  ar savu emociju un enerģiju, kas nevairo tavu darba līmeni, bet drīzāk to iznīcina,  jo zūd līdzsvars, apstājās mijiedarbība un plūsma, kad tas notiek, bieži vien tiek pievilka verdzības pieredze un enerģija, tā mēs vergi savā brīvības ilūzijā dzīvojam, kamer paši sevi nesagraujam.
Attieksme ir specīgs instruments, ar to mēs varam  radīt un sagraut, pat ja rīkojamies fiziski/materiali/garīgi "pareizi"..

Ilze Līkuma

1 komentārs: