trešdiena, 2015. gada 16. decembris

Atbalstot Stipros..

Šajā pirmssvētku laikā, klejojot cauri interneta portāliem,  lasot laikrakstus un skatoties ziņas, ir tik daudz aicinājumu, kā palīdzēt  vājākiem, dzīves pabērniem, kuriem ir kreņķis, es saprotu, ka tie ir sirsnīgi aicinājumi un ja tava sirds  runā ar šo konkrēto situāciju ir jārīkojas un jādara, jāizpaužas no visas sirds.
To visu skatoties, darot, pa tiem līdzot es aizdomājos, bet kāpēc neviens neaicina palīdzēt "stiprajiem" tiem, kuri klusē, bet dara, cenšas, izpaužas, rīkojas un pārvar sevi. Es uzskatu, ka ne tikai vājajiem ir vajadzīgs atbalsts, balsts un palīdzība, bet tieši stiprajiem ir vajadzīga savlaicīga atbalstīšana, lai viņi noņemtu no saviem pleciem to smagumu, kuru katru dienu iznes uz sevis, neizrādot, nesalūstot un nesūkstoties.
Stipriem un varošiem cilvēkiem sniedzot savu atbalstu, pozitīvo motivāciju, atelpas brīdi, kas varbūt mums katram liekas niecīgs, mēs varam palīdzēt tiem izdarīt daudz vairāk nekā paši spējam iedomāties. Ierastais domu gājiens, kad ja jau var paprasīt un pacelt tad ir jāceļ līdz spēku izsīkumam ir tas, kas traucē stiprajiem būt vājiem- viņiem paredzētās situācijās, tāda kā  Ego muskuļu kačāšana, kas nedod neko labu vai vērtīgu – tā atņem balstu, ko sabiedrība, cilvēki varētu tiem sniegt.
Varbūt ļausim būt "vājiem" tiem, kuri ir stipri ,bet Stipriem tiem, kuri ir vāji, parādot katram savu spēku un vājumu, tā nolīdzsvarojot šos abus galējos galus, kuri iekustina, uztur un virza kopējo virzību. Mēs katrs esam šeit ar savu lomu, bet ir brīži, kad lomām var tikt dota atelpa. Ir jāsaprot, ka ne vienmēr vājais ir vājš un stiprais ir spējīgs turpināt nest un iznest.  Apstājoties, ieklausoties sevī vari sajust, intuitīvi tvert, kad tev ir jāpalīdz, vai ir jāpalīdz un kā, jo iespējams, Tavs uzdevums ir pabalstīt Stipro nevis Vājo, lai viņš neieslīgtu Vājo pozīcijā pārāk ātri. 
Es apzinos, ka šīs divas lomas ir mainīgas, tāpēc vienmēr stiprie kļūst par vājajiem, kā ari, otrādāk, bieži vien aiz sabiedrības maskām mēs nemanām šo mainīgumu, kaut ari tas pastāv.
Jebkurā gadījumā, tomēr,  ir vērtīgi un vērts aizdomāties, par savi atbalsta lomu citu dzīvēs.
 
foto Ainārs Līkums

Lai baudāmi, prieku , viegluma pilni svētki!

Ilze Līkuma

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru